Vlastní PHP skript pro doplňkové služby

Manuál:  Práce s programem > Doplňkové služby SendMails >

Vlastní PHP skript pro doplňkové služby

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Při použití doplňkových služeb při zasílání (automatické odhlášení, sledování zpráv) jsou do emailové zprávy před jejím odesláním vložené speciální prvky.

V případě automatického odhlášení je to link pro kliknutí, pro sledování zpráv je to miniaturní obrázek o velikosti 1 pixel. Tyto prvky jsou v podstatě webové odkazy směrující na web sluzby.hromadnaposta.cz.

Pro značnou četnost odkazů směrujících na tento web v emailových zprávách mohou některé spamové filtry tyto zprávy znevýhodnit. Aby se tak nestalo doporučujeme, abyste si nastavili vlastní PHP skript pro doplňkové služby

 

clip0158

Záložka "Doplňkové služby"

 

Tento speciální PHP skript udělá pouze to, že přesměruje všechny příchozí parametry na web sluzby.hromadnaposta.cz. Ve vámi zasílané zprávě již potom nefiguruje cílová adresa sluzby.hromadnaposta.cz, ale vaše doména. Odkaz pak vypadá např takto:

 

http://www.mojefirmaXYZ.cz/action.php?odhlaseni&email=<email>.....

 

Tento odkaz je pak pro spamové filtry důvěryhodnější.

 

 

Postup, jak nastavit vlastní PHP skript pro doplňkové služby

 

Postup je velmi jednoduchý.

 

1. Z našeho webu si stáhnete připravený PHP skript (je zabalený do ZIP souboru)

2. Stažený soubor rozbalíte

3. Rozbalený soubor action.php nahrajete (např přes FTP klienta) na váš web

(Je lhostejné zda jej nahrajete do kořenové složky webu a nebo pro něj vytvoříte složku novou. Také jej můžete například i přejmenovat (přípona .php ale musí zůstat). Důležité je, abyste si pamatovali kam jste soubor uložili.)

4. Úplnou URL adresu umístění souboru na vašem webu zapište do programu do políčka "Vlastní PHP skript pro doplňkové služby" na záložce Doplňkové služby

 

Od této chvíle budou veškeré do zprávy přidávané speciální prvky (odhlašování, počítadlo) vnitřně směrované na tento PHP skript.

 

clip0159

Takto pak vypadá odhlašovací link