Kde získat SMTP server

Manuál:  Práce s programem > Způsob zasílání zpráv > Přes SMTP server >

Kde získat SMTP server

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Adresa SMTP serveru může být totožná jako ta, kterou máte nastavenou ve Vašem poštovním programu (např Outlook Express).

 

Adresu SMTP serveru můžete získat také těmito způsoby:

- od Vašeho poskytovatele internetového připojení

- od poskytovatele Vaší emailové schránky

- jinde

- vytvořit si vlastní SMTP server (návod naleznete zde)

 

Příklady nastavení SMTP serveru pro vybrané poskytovatele Vaší emailové schránky (záleží tedy na tom, co přesně máte napsané za zavináčem ve Vaší emailové adrese)

 

@vasefirma.cz

Pokud máte za zavináčem přímo název Vaší firmy, pak se můžete poradit s tím kdo Vám spravuje firemní síť a nebo přímo s poskytovatelem webhostingu (webových stránek). Nejprve zkuste poskytovatele webhostingu a pak poskytovatele internetového připojení)

 

Poskytovatel hostingu by Vám měl sdělit jaký SMTP server nastavit. Popřípadě Vám byly tyto údaje již zaslané spolu s ostatními údaji o registraci Vašeho webu.

 

Příklad:

smtp vase firma

 

@seznam.cz

Pokud máte založený účet na www.seznam.cz, pak stačí jako adresu SMTP serveru zadat "smtp.seznam.cz". U tohoto nastavení je ale ještě nutné nastavit přihlašovací údaje. Ty jsou totožné se jménem a heslem, které používáte pro připojení k Vaší emailové schránce.

 

Příklad:

smtp seznam

 

@gmail.com

Pokud máte zřízenou emailovou schránku u Gmail.com, pak správné nastavení SMTP serveru je "smtp.gmail.com". Navíc je nutné kromě zadání přihlašovacích údajů také vybrat "Zabezpečené připojení přes vyhrazený port" a nastavit Port na hodnotu 465. (komunikace s tímto SMTP serverem totiž probíhá šifrovaná)

 

Příklad:

smtp gmail

 

@jina-adresa.cz

Pokud máte svoji schránku někde jinde (např www.centrum.cz apod) zkuste se podívat do emailu, který jste obdrželi hned po vytvoření schránky. Pokud tento email již nemáte, nebo tam adresa SMTP serveru uvedená není, budete zřejmě muset zjistit adresu SMTP serveru od svého poskytovatele internetového připojení.

 

 

Pokud opravdu nemůžete žádnou adresu SMTP serveru sehnat, pak se můžete např zdarma zaregistrovat a vytvořit email na webu www.seznam.cz a použít pak pro rozeslání adresu smtp.seznam.cz (viz výše).